Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Jakie są zalety i wady okien dachowych?

Jakie są zalety i wady okien dachowych?

Poddasze to miejsce, które można zagospodarować na wiele sposobów. Najczęściej aranżuje się tam funkcjonalną przestrzeń magazynową, często też strych zostaje zaadaptowany na cele mieszkalne, więc tworzone są takie pomieszczenia, jak sypialnia, biuro, czy pokój dziecka. Wnętrza znajdujące się na tym poziomie budynku trzeba odpowiednio doświetlić – sztuczne światło dostarczą umieszczone w różnych lokalizacjach mniejsze lub większe lampy, natomiast to naturalne wpuszczą do środka okna dachowe. Już teraz poznaj ewentualne mankamenty oraz liczne zalety okien dachowych! Dzięki temu przekonasz się, czy montaż takiego elementu stolarki okiennej będzie miał sens w Twoim domu.

Najważniejsze atuty okien dachowych – poznaj je!

Główną zaletą jest to, że okna połaciowe są niezwykle uniwersalne (dają ogromne możliwości aranżacyjne) i nie naruszają konstrukcji dachu. Wtapiają się w połać, zwłaszcza jeśli zostaną do niej dopasowane pod kątem kolorystycznym, przez co poprawiają walory wizualne konkretnego budynku. Okna dachowe gwarantują zwiększone bezpieczeństwo, ponieważ trudno jest się przez nie włamać, a także pozwalają zachować prywatność, bowiem chronią przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, czy przechodniów. Natomiast, jeśli się je otworzy, można z wnętrza budynku zweryfikować stan dachu oraz systemu rynnowego, bez konieczności wspinania się po drabinie. Okna połaciowe pozwalają też efektywnie przewietrzyć poddasze, a więc zapewniają tam odpowiednią wentylację.

Umiejętne, czyli równomierne rozmieszczenie okien dachowych sprawi, że całe pomieszczenie zostanie optymalnie oświetlone. Dostęp do naturalnego światła zdecydowanie ułatwi życie wszystkim domownikom – pozwoli im komfortowo korzystać z poddasza, a także doda energii do działania oraz pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie. Okna połaciowe to także gwarancja zapierających dech w piersiach widoków, które można przez nie podziwiać. Bez dwóch zdań największe wrażenie wywołuje nocna obserwacja gwiazd na bezchmurnym niebie. Tworzy to wyjątkową, romantyczną atmosferę.

Czy okna połaciowe mają jakieś słabe strony? Odpowiadamy!

Okna dachowe mają również kilka mankamentów. Jednym z nich jest chociażby zwiększone ryzyko przepuszczania wilgoci. Wadą okien połaciowych jest także to, że zimą zalegający na szybie śnieg może tymczasowo zablokować dostęp światła do wnętrza budynku, dlatego trzeba go regularnie stamtąd usuwać. Natomiast podczas letnich upałów okna połaciowe (zwłaszcza te usytuowane od strony południowej) nagrzewają się, dlatego koniecznością pozostaje zainwestowanie w osłony, na przykład w postaci rolet. Warto również mieć na uwadze, że mycie okien dachowych, na których bardzo szybko gromadzi się brud, jest mniej wygodne niż ich klasycznych odpowiedników. Dodatkowo trzeba czyścić je dużo częściej.

Czy warto montować okna dachowe? Podsumowanie

Żeby móc w pełni cieszyć się ze wszystkich mocnych stron, jakie mają okna połaciowe i jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ wynikający z typowych dla nich wad, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości stolarkę okienną, pochodzącą od sprawdzonych producentów, a następnie trzeba zadbać o staranny montaż okien dachowych. Jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu, dlatego najlepszym wyjściem pozostaje skorzystanie z pomocy fachowców, czyli profesjonalnej ekipy montażowej. Zdecydowanie się na taki krok to punkt wyjścia do wieloletniej i bezproblemowej eksploatacji okien połaciowych.

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl