Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Podsufitka dachowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Podsufitka dachowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Podsufitka dachowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

W większości przypadków zwieńczeniem realizacji dachu, stanowiącym jeden z ostatnich etapów prac budowlanych, jest montaż podsufitki. Takie zabezpieczenie konstrukcji dachu i osłonięcie krokwi nie jest obowiązkowe, tylko zależy od indywidualnych upodobań, jednak ze względu na liczne zalety można się z nim dość często spotkać. Wykończenie połaci dachowej od dołu pełni podwójną funkcję – chroni przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz pozytywnie wpływa na koncepcję wizualną projektu. Zatem, jaką podbitkę wybrać? Podpowiadamy!

Jak dobrać podsufitkę dachową do domu jednorodzinnego?

Zabudowa okapu dachowego w postaci podbitki może powstać z perforowanych paneli, zapewniających odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza, wykonanych z różnych materiałów, co daje szerokie pole do popisu. Najczęściej jest to: drewno, blacha albo PVC. Wybierając którąś z tych opcji, trzeba kierować się przede wszystkim trwałością tworzywa i jego odpornością na uszkodzenia. Ponadto, aby zadbać o łatwość montażu tych elementów, należy jednocześnie pamiętać o zaopatrzenie się w wymaganą ilość listwy wykończeniowej do podsufitki.

Jak dopasować kolor podbitki dachowej?

Kolejną kwestią, którą trzeba rozważyć, jest wygląd podbitki. Ma to znaczenie, ponieważ właściwości wizualne charakteryzowanego elementu konstrukcji dachowej bezpośrednio wpływają na estetykę całego budynku. Żeby podsufitka rzeczywiście była dekoracją, trzeba dopasować jej barwę do kolorystyki pokrycia dachowego, systemu rynnowego, stolarki okienno-drzwiowej oraz elewacji domu. Największą popularnością cieszy się uniwersalna czarna lub grafitowa podbitka dachowa, jak również ta w jaśniejszych i ciemniejszych odcieniach brązu. Dostępne kolory idealnie pasują do obiektów mieszkalnych zaprojektowanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu.

Oświetlenie podsufitki – czy warto je zamontować?

Spodni element wykończenia okapu dachu to idealne miejsce na zamontowanie zewnętrznego oświetlenia domu, rozjaśniającego, gdy jest ciemno otoczenie budynku oraz eksponującego ganek, balkon albo taras. Warto kreatywnie wykorzystać tę powierzchnię, która dość często zostaje pominięta i niezagospodarowana, instalując tam taśmy lub diody LED. Jeśli halogeny oraz lampki sufitowe na podbitce zostaną równomiernie usytuowane, otrzymuje się świetlną ozdobę, która jest użyteczna i zwiększa poziom bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że wiele osób budujących nowy dach lub remontujących stary, decyduje się na oświetlenie podsufitki, które zda egzamin w praktycznie każdym obiekcie.

Jaką podbitkę wybrać? Podsumowanie

Już teraz wiesz, jak krok po kroku powinien przebiegać wybór podsufitki dachowej, który zakończy się sukcesem. Na podstawie zamieszczonych powyżej informacji widzisz, że jest to proces, w ramach którego trzeba uwzględnić kilka istotnych czynników. Materiał, kolor, czy dodatkowe oświetlenie podbitki – podejmij w tym zakresie trafne decyzje, a zainwestujesz w wariant, który zachowa swoje pierwotne parametry, długie lata będzie wyglądał jak nowy i bezawaryjnie posłuży Ci przez długi czas.

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl