Opcje przeglądania
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Od wieków dachówki ceramiczne cieszą się popularnością, a ich wytrzymałość jest niesłychana. Gliniane płytki są produkowane z dodatkiem kwarcu i mączki ceglanej, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia. Warto zaznaczyć, że dachówka ceramiczna może przetrwać nawet sto lat, choć niektórzy producenci oferują gwarancję na okres 30-50 lat. Z praktyki wynika, że istnieją budynki, w których dachówki ceramiczne utrzymały się przez wiele dekad. Ta tradycyjna technologia wciąż ma zastosowanie we współczesnej architekturze, a dachówki ceramiczne są powszechnie wykorzystywane jako elegancki i trwały materiał pokrycia dachów. Waga dachówki ceramicznej wynosi nawet dwa razy więcej w porównaniu z innymi rodzajami pokryć. Dzięki temu są niezwykle odporne na wpływ warunków atmosferycznych. Są w stanie z powodzeniem przeciwstawić się nawałnicom. Zastanawiając się, czy dachówka ceramiczna, czy betonowa będzie dużo bardziej wytrzymała, odpowiedź pada na tę pierwszą. W przypadku uszkodzenia pojedynczych elementów można je łatwo wymienić. Dachówki ceramiczne są też dość odporne na porastanie mchem i glonami, choć zdarza się to zależnie od kilku czynników, takich jak: rodzaj dachu, nasłonecznienie, wilgotność i mikroklimat.

Charakterystyka dachówki ceramicznej

Nawet najtańsza dachówka ceramiczna ma doskonałe właściwości hydroizolacyjne, co uniemożliwia wodzie, przedostanie się pod pokrycie. Ponadto zapewniają one również doskonałe właściwości akustyczne, co sprawia, że dach pokryty taką dachówką jest cichy i komfortowy. Dzięki temu, że dachówki ceramiczne nachodzą na siebie podczas montażu, woda opadowa swobodnie spływa po powierzchni pokrycia i nie przedostaje się pod dach. Dachówka ceramiczna zakładkowa jest również bardzo wytrzymała na wiatr, a jej połączenia są stabilne, dzięki czemu jest w stanie przetrwać nawet silne podmuchy. Ponadto dachówki ceramiczne zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne, co przyczynia się do zwiększenia komfortu termicznego w pomieszczeniach znajdujących się pod pokryciem dachowym. Co więcej, dachówki ceramiczne są ciche i nie wydają dźwięku "dudnienia" podczas opadów deszczu lub podmuchów wiatru, co może być szczególnie ważne w miastach, gdzie hałas jest znaczącym problemem. Warto zaznaczyć, że czyszczenie dachówki ceramicznej w większości przypadków nie będzie konieczne, dzięki czemu ich estetyka nie traci na wartości przez długi czas i stanowią one dobry wybór na długie lata.

Rodzaje dachówki ceramicznej

Zastanawiając się, jaka dachówka ceramiczna jest najlepsza, warto przeanalizować wszystkie dostępne rodzaje dachówek ceramicznych. Dachówka mnich mniszka to samo wentylujące się pokrycie dachowe, składające się z dwóch rodzajów dachówek o korytkowym kształcie. Pierwsza warstwa, "mniszki", układana jest bezpośrednio na łatach, a na nich umieszcza się "mnichy". Kolejne warstwy układa się z zakładem 5-8 cm. Karpiówka to płaska i wąska dachówka ceramiczna, którą cechuje duża elastyczność i uniwersalność. Ten rodzaj dachówki ceramicznej układanej jak rybia łuska może być stosowany bez obróbki blacharskiej do pokrycia dachu o różnych kształtach, np. okien czy koszy. Nadaje się także na dachy stożkowe, gdzie układanie dachówek ceramicznych jest trudne. Dachówka esówka, inaczej dachówka ceramiczna holenderka, to dachówka o kształcie przypominającym literę "S". Jest bardzo funkcjonalna, zapewnia szczelne krycie i skuteczne odprowadzanie wody. Jej kształt umożliwia łatwe dopasowanie do dachu bez potrzeby przycinania. Dachówka ceramiczna zakładkowa jest popularna w polskich domach ze względu na swoje właściwości. Charakteryzuje się ona tym, że posiada wyprofilowane "zakładki" na górze i dole. Swoim wyglądem nieco przypomina dachówkę holenderską „esówkę”. Wyprofilowane zakładki ułatwiają układanie i zapewniają szczelność połączeń. To sprawia, że dachówka zakładkowa jest dobrym wyborem dla tych, którzy szukają trwałego i estetycznego pokrycia dachowego. Jednym z podtypów dachówek zakładkowych jest dachówka marsylka, która charakteryzuje się dwoma wyżłobieniami. Istnieją również zakładkowe dachówki o kształcie fali oraz przesuwne, które można układać z dowolnym rozstawem na dachu.

Jak zamontować dachówkę ceramiczną?

To, ile będzie kosztował nasz montaż dachówki ceramicznej, zależy tak naprawdę od tego, jaka dachówka ceramiczna została przez nas wybrana, jakie są ceny dachówek ceramicznych, jaki producent dachówki ceramicznej nas interesuje oraz to, jakie będą wymiary dachówki ceramicznej, którą zdecydujemy się zamontować. Naszym faworytem może być, na przykład dachówka ceramiczna antracyt, której cena za m2 zaczyna się od kilku złotych. W naszym sklepie znajdziesz najbardziej konkurencyjne ceny dachówki ceramicznej na rynku. Ważne jest także dostosowanie rodzaju dachówek ceramicznych do kształtu dachu. Do skomplikowanych konstrukcji dachowych świetnie sprawdzi się dachówka ceramiczna płaska. W przypadku klasycznych kształtów dachów najlepiej sprawdzają się dachówki zakładkowe lub mnich-mniszka. Przed dokonaniem wyboru dachówek warto zasięgnąć porady fachowca, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupu odpowiedniego produktu dla swojego domu, skontaktuj się z nami lub z osobą, która będzie dla Ciebie wykonywać całą pracę.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl