Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Czy wiesz, jak dbać o blachodachówkę?
Czy wiesz, jak dbać o blachodachówkę?

Czy wiesz, jak dbać o blachodachówkę?

Są różne rodzaje pokryć dachowych. Pośród wszystkich dostępnych opcji dość dużą popularnością cieszy się blachodachówka. Na jej korzyść przemawiają zalety, które ją charakteryzują – na przykład: lekkość, uniwersalność (możliwość dopasowania do różnych stylów architektonicznych i konstrukcji o skomplikowanych kształtach), przystępna cena, atrakcyjność wizualna, czy łatwość obróbki i montażu. Budując dom lub wymieniając stary dach na nowy, wybrałeś właśnie takie rozwiązanie? Już teraz sprawdź, jak dbać o blachodachówkę! Poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, które warto zastosować w praktyce, aby przez długi czas utrzymać w dobrej kondycji pokrycie dachowe wykonane z tego materiału.

Jak pielęgnować blachodachówkę? Najważniejsze zasady

Chcesz jak najdłużej cieszyć się z bezproblemowej eksploatacji dachu pokrytego blachodachówką? Musisz otoczyć ten element budynku mieszkalnego lub użytkowego odpowiednią opieką, ponieważ jest on bezpośrednio narażony na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Przede wszystkim konieczne jest pamiętanie o przeglądach. Zalecane jest systematyczne sprawdzanie stanu technicznego dachu – najlepiej robić to dwa razy do roku (wczesną wiosną oraz późną jesienią, ponieważ zimą blachodachówce szkodzi zalegający na niej śnieg i lód). Dzięki temu, w razie wystąpienia ewentualnych usterek, można je szybko zidentyfikować i na bieżąco naprawiać nawet drobne uszkodzenia, ograniczając tym samym zakres powstałych szkód. Kontrola kondycji blachodachówki jest ważna, lecz niezwykle istotna jest ponadto realizacja odpowiednich działań konserwujących.

Jak jeszcze dbać o blachodachówkę? W tym samym momencie w ciągu roku niezbędne jest również wyczyszczenie i udrożnienie systemu rynnowego. Polega ono na usunięciu z rynien oraz rur spustowych zalegających tam zanieczyszczeń – liści, igliwia, kasztanów, żołędzi, szyszek, czy fragmentów gałązek. W rezultacie możliwe jest efektywne odprowadzanie wody opadowej, spływającej po połaci dachowej, co zapobiega powstawaniu zawilgoceń i rozwijaniu się ognisk korozji. Kluczowe jest także mycie blachodachówki, a więc usuwanie z niej sadzy, ptasich odchodów, pyłków drzew, mchu, czy porostów. Zabieg ten wykonuje się z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej. Trudniejsze zabrudzenia usuwa się za pomocą miękkiej szczotki i delikatnych detergentów czyszczących, dedykowanych właśnie temu materiałowi. Należy unikać silnego szorowania, ponieważ mogłoby to doprowadzić do porysowania powłoki blachodachówki. Przed zastosowaniem konkretnego preparatu na powierzchni całego dachu, warto najpierw przeprowadzić test w mniej widocznym miejscu, aby przekonać się o jego skuteczności i upewnić się, że nie zaszkodzi.

Dbanie o blachodachówkę – podsumowanie

Prawidłowa pielęgnacja blachodachówki jest bardzo ważna, ponieważ sprawia, że przedłuża się żywotność dachu wykonanego z tego materiału, który w rezultacie może przez wiele lat spełniać swoją funkcję ochronną oraz termoizolacyjną i być estetyczną wizytówką budynku. Warunek jest jednak następujący – wszystkie prace związane z dbaniem o blachodachówkę trzeba wykonywać regularnie, wedle ustalonych reguł i z zachowaniem należytej staranności. Jeśli nie dysponuje się odpowiednią ilością czasu, specjalistycznymi umiejętnościami, czy profesjonalnymi narzędziami, trzeba zlecić wykonanie tych działań ekipie wykwalifikowanych oraz doświadczonych fachowców.

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl