Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Jak czyścić i konserwować rynny?

Orynnowanie, jeśli zostanie poprawnie zamontowane i będzie poddawane regularnym zabiegom konserwującym, może spełniać swoje podstawowe funkcje, a więc zbierać i odprowadzać wodę opadową. Jego sprawne działanie jest ważne również z punktu widzenia estetyki konkretnego budynku. Jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie rynien? Kiedy warto przeprowadzać przegląd systemu rynnowego? Dlaczego te rutynowe kontrole mają aż tak duże znaczenie w praktyce? Podpowiadamy, jak dbać o ten element dachu, aby jego bezawaryjna eksploatacja mogła trwać przez długi czas!

czytaj całość »
Rolety na oknach dachowych – jakie korzyści płyną z ich posiadania?

Okna połaciowe mają to do siebie, że dość trudno zainstalować na nich firanki lub zasłony, które byłyby zarówno funkcjonalnym, jak i atrakcyjnym wizualnie dodatkiem. Co zatem zrobić, aby uchronić się przed światłem słonecznym, czy dobiegającym z zewnątrz hałasem, zapewnić sobie prywatność, ale i zadbać o estetykę obiektu mieszkalnego? Z pomocą przychodzą rolety do okien dachowych. Które osłony okienne warto kupić? Jakie czynniki sprawiają, że taka inwestycja zda egzamin w praktyce? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć dach przed zimą?

Obfite opady śniegu lub marznącego deszczu, chłodny wiatr i utrzymujące się przez dłuższy czas temperatury spadające poniżej zera – zimowe warunki pogodowe są uciążliwe dla ludzi, ale mogą również negatywnie wpływać na materiały, z jakich wykonano poszczególne elementy naszego domu. Na niekorzystne oddziaływanie wymienionych wcześniej zjawisk atmosferycznych szczególnie narażony jest dach, stanowiący zwieńczenie każdego budynku mieszkalnego. Warto więc zadbać o to, aby zwłaszcza w trakcie charakteryzowanej pory roku nie doszło do uszkodzenia tej konstrukcji. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – jak powinno wyglądać prawidłowe zabezpieczenie dachu przed zimą? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jakie są zalety i wady okien dachowych?

Poddasze to miejsce, które można zagospodarować na wiele sposobów. Najczęściej aranżuje się tam funkcjonalną przestrzeń magazynową, często też strych zostaje zaadaptowany na cele mieszkalne, więc tworzone są takie pomieszczenia, jak sypialnia, biuro, czy pokój dziecka. Wnętrza znajdujące się na tym poziomie budynku trzeba odpowiednio doświetlić – sztuczne światło dostarczą umieszczone w różnych lokalizacjach mniejsze lub większe lampy, natomiast to naturalne wpuszczą do środka okna dachowe. Już teraz poznaj ewentualne mankamenty oraz liczne zalety okien dachowych! Dzięki temu przekonasz się, czy montaż takiego elementu stolarki okiennej będzie miał sens w Twoim domu.

czytaj całość »
Rynny metalowe czy plastikowe – jakie wybrać? Praktyczne wskazówki!

Budując dach na domu jednorodzinnym albo obiekcie użyteczności publicznej, trzeba wybrać między innymi odpowiedni system rynnowy. Wysoka jakość tworzących go elementów oraz ich staranny montaż to czynniki sprawiające, że możliwa jest bezproblemowa i długotrwała eksploatacja konstrukcji odpowiadającej za odprowadzanie wody spływającej z połaci dachowej. Rynny metalowe oraz rynny plastikowe to dwa najczęściej wykorzystywane rozwiązania. W które orynnowanie opłaca się zainwestować? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Dlaczego tak ważne są regularne przeglądy systemów rynnowych?

Solidny oraz wykonany z trwałego materiału system rynnowy to niezbędny element wykończeniowy konstrukcji dachowych zwieńczających budynki mieszkalne, jak i obiekty użytkowe. Najważniejszym zadaniem, jakie mają spełnić rynny, jest odprowadzanie z połaci dachowej wody opadowej oraz tej pochodzącej z topniejącego śniegu, czy lodu. Dlatego tak istotne jest, żeby w tych rurach nie zalegały kamyczki, piach, liście, igły, szyszki, kasztany, żołędzie, połamane gałązki, pyły, ptasie pióra i odchody, błoto, zaschnięty brud, czy jakieś zanieczyszczenia naniesione przez wiatr. Czyszcząc oraz sprawdzając sprawność systemu rynnowego, można wydłużyć jego żywotność. Już teraz przekonaj się, jak ważne jest to, aby przegląd rynien był wykonywany systematycznie oraz poprawnie!

czytaj całość »
Podkłady pod pokrycia dachowe – rodzaje i pełnione funkcje

Dach jako zwieńczenie budynku musi być profesjonalnie wykonany z wysokiej jakości materiałów, co sprawi, że będzie solidny oraz atrakcyjny pod kątem wizualnym. Każda, nawet ta niewidoczna na pierwszy rzut oka część powinna zostać wybrana, a potem zamontowana z zachowaniem najwyższej staranności, ponieważ wpływa na prawidłowe zabezpieczenie konkretnego obiektu i długoletnie, a przy tym bezproblemowe funkcjonowanie całej konstrukcji. Jako przykład można tutaj wymienić między innymi podkład pod pokrycie dachowe. Jakie są ich rodzaje? Jakie cechy charakterystyczne ma każda z tych opcji? Jaką rolę odgrywa wskazany element? Już teraz sprawdź odpowiedzi na te pytania!

czytaj całość »
Jaką rolę odgrywa podbitka dachowa?

Ważnym elementem wykończenia konstrukcji dachowej jest podbitka, nazywana także podsufitką. Co to takiego i czy zawsze trzeba ją montować? Jak dobrać najlepszą podbitkę dachową do swojego domu? Z jakiego materiału powinna być ona wykonana, aby służyła jak najdłużej? Poniżej odpowiadamy na te oraz inne pytania. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat podbitki dachowej.

czytaj całość »
Jakich błędów unikać przy budowie dachu?

Jak doskonale wiadomo, dach spełnia wiele istotnych funkcji. Jednak, aby ten niezwykle ważny element budynku mieszkalnego lub użytkowego mógł odgrywać wszystkie typowe dla siebie role, priorytetem podczas jego montażu powinno być zatroszczenie się o kilka kluczowych szczegółów. Trzeba działać zgodnie ze sztuką budowlaną, unikać podstawowych błędów oraz nie wykonywać żadnych fałszywych kroków. To wszystko może sprawić, że dach będzie atrakcyjnym i funkcjonalnym gwarantem bezpieczeństwa. Przekonaj się, że istnieje możliwość, aby układanie pokrycia dachowego zostało przeprowadzone bez błędów wykonawczych.

czytaj całość »
Rynny półokrągłe czy kwadratowe – jaki rodzaj wybrać?

Jeden z etapów budowy dachu to wybór oraz montaż orynnowania. Parametrami, na jakie należy zwrócić uwagę podczas zakupu rynien, jest między innymi materiał, z którego są wykonane, ich kolor, jak również kształt. Aktualnie na rynku są dostępne między innymi elementy o przekroju półokrągłym oraz kwadratowym. Już teraz sprawdź, na które ze wskazanych rozwiązań warto postawić, jeśli chce się zainwestować w system rynnowy wyróżniający się nie tylko funkcjonalnością, ale i walorami wizualnymi korzystnie oddziałującymi na estetykę całego budynku.

czytaj całość »
Jak wybrać kąt nachylenia dachu?

Jednym z aspektów, na który należy zwrócić uwagę podczas projektowania domu, jest kąt nachylenia dachu. Podjęta w tym zakresie decyzja ma wpływ na rodzaj wybranego pokrycia i sposób jego mocowania, warunkuje możliwość instalacji okien połaciowych, pozwala sprawnie odprowadzać wodę deszczową i śnieg, odpowiada za szczelność dachu oraz jego odporność na działanie czynników zewnętrznych, ponadto gwarantuje, że konkretny budynek będzie atrakcyjny pod względem wizualnym. Widać więc, że ten parametr ma w praktyce niebagatelne znaczenie i nie wolno go zignorować. Czym się kierować, aby dokonać w tym zakresie odpowiedniego wyboru? Jak obliczyć spadek dachu? Sprawdź właśnie teraz, a dach na Twoim domu będzie funkcjonalny i piękny!

czytaj całość »
Budowa dachu – etapy krok po kroku

Wznoszenie dachu to czasochłonny, wieloetapowy i dość skomplikowany proces, który dla uzyskania pożądanego efektu wymaga profesjonalnego podejścia, bazującego na wiedzy oraz doświadczeniu. Niezwykle ważne jest tutaj jednoczesne zadbanie o dobór solidnych materiałów i sprawdzonych narzędzi, jak również zatroszczenie się o staranny montaż. Dzięki temu powstała konstrukcja będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również bezpieczna i solidna, co pozwoli jej bezawaryjnie posłużyć przez długi czas. Już teraz poznaj główne etapy prac przy budowie dachu! To wiedza, która przydaje się w praktyce nawet osobom, które nie są fachowcami w tej dziedzinie.

czytaj całość »
Kiedy należy zgłosić wymianę pokrycia dachowego?

Istnieje co najmniej kilka sytuacji, w których ludzie decydują się wymienić stary dach na nowy (zarówno całą połać, jak i tylko jej fragmenty). Niekiedy taka potrzeba zachodzi, gdy w związku z upływem czasu pogorszeniu ulegają główne parametry techniczne pokrycia. Czasem zmuszają do tego popełnione wcześniej błędy montażowe. Inną okoliczność stanowią zmiany architektoniczne w budynku, wynikające chociażby z chęci zaadaptowania poddasza na powierzchnię użytkową lub dobudowania garażu. Remont dachu jest konieczny również wtedy, gdy uszkodzi go grad lub silny wiatr, czyli inicjatywę przejmą skutki tak zwanego zdarzenia losowego. Jakich formalności należy dopełnić w związku z przeprowadzaniem takich prac? Czy konieczne jest zgłoszenie wymiany dachu i zdobycie pozwolenia? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat, aby działać zgodnie z obowiązującym prawem.

czytaj całość »
Jak wybrać dach odporny na silny wiatr?

Obserwacja otaczającej nas rzeczywistości pozwala dostrzec, że klimat w Polsce się zmienia. Coraz częściej mamy do czynienia z burzami i nawałnicami, podczas których głównym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi oraz posiadanego przez nich mienia jest porywisty, wręcz huraganowy wiatr, a nawet trąby powietrzne. Dodatkowo można wskazać regiony kraju (szczególnie te nadmorskie i górskie), w których silne podmuchy są niemal codziennością, a prawdopodobieństwo gwałtownych wichur jest największe. Mieszkańcy tych terenów oraz osoby, które chcą zabezpieczyć posiadany dobytek, muszą z wyprzedzeniem przygotować się na ewentualne zagrożenie, budując solidny dom, złożony ze starannie zamontowanych elementów. Sprawdź, jak stworzyć dach odporny na wiatr, któremu nie będą zagrażały ekstremalne zjawiska pogodowe!

czytaj całość »
Jakie są typy dachów w domach jednorodzinnych?

Jednym z kluczowych zagadnień, z którym trzeba zmierzyć się podczas tworzenia projektu dachu, jest wybór jego kształtu. Podjęta na tym etapie decyzja niesie za sobą daleko idące konsekwencje – bezpośrednio wpływa na wygląd i funkcjonalność tego elementu oraz warunkuje koszt takiej inwestycji. Już teraz sprawdź, jakie są najpopularniejsze rodzaje dachów i poznaj parametry, które pozwalają je od siebie odróżnić.

czytaj całość »
Jak dobrać kolor dachu do elewacji domu?

Budujesz dom i teraz stoisz przed wyzwaniem związanym z wyborem koloru dachu? Musisz pamiętać, że wygląd zewnętrzny budynku to jego wizytówka. Warto więc zadbać, aby obiekt mieszkalny przez długie lata prezentował się atrakcyjnie, cieszył oczy domowników, przyciągał wzrok gości, a nawet wyróżniał się swoją estetyką na tle sąsiedztwa. Bardzo ważne jest to, że kolor dachu i elewacji oraz stolarki okienno-drzwiowej, czy innych elementów wykończenia powinien ze sobą współgrać. Poznaj kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym postawisz na najlepsze połączenia kolorystyczne i uzyskasz satysfakcjonujący rezultat!

czytaj całość »
Główne elementy dachu – jakie są ich funkcje?

Dach znajduje się na najwyższej kondygnacji budynku, jest jego zwieńczeniem. Element ten odgrywa kilka istotnych ról – pozytywnie wpływa na walory estetyczne obiektu, zabezpiecza przed promieniami słońca, wiatrem, czy opadami deszczu i śniegu, jak również chroni przed stratami ciepła. Jakie są podstawowe części składowe dachu? Już teraz poznaj ich nazwy oraz charakterystyczne funkcje.

czytaj całość »
Wstawienie okna dachowego – pozwolenie czy zgłoszenie?

Wymiana okien to częsty element nie tylko samej b udowy, ale także remontu domu. Przygotowując się do zmiany okien dachowych, musisz mieć na uwadze dopełnienie pewnych niezbędnych formalności. Sprawdź, kiedy trzeba uzyskać pozwolenie, a kiedy wystarczy tylko zgłoszenie, w momencie, w którym wystawiasz okna dachowe.

czytaj całość »
Zabezpieczenie dachu przed śniegiem – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Śnieg jest nie tylko piękny, ale także bardzo niebezpieczny. Szczególnie, jeśli zalega na dachu budynku. Czy wiesz, że metr sześcienny topniejącego śniegu może ważyć nawet 900 kg?! Z tego względu każdy właściciel musi zadbać o to, aby na jego dachu nie znajdowało się za dużo śniegu, ponieważ może to zagrażać osobom, które przebywają w domu.

czytaj całość »
Jak połączyć kominek wentylacyjny z kominem

Prawidłowo ustanowiony i zamontowany kominek wentylacyjny ma bardzo duże znaczenie dla trwałości całego domu. To właśnie dzięki niemy można odprowadzić parę wodną i wilgoć, a tym samym ochronić materiały wrażliwe na oddziaływanie tych czynników. Jeśli chcesz wiedzieć, jak w prawidłowy sposób połączyć kominek wentylacyjny z kominem – przeczytaj ten artykuł.

czytaj całość »

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl