Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Dachówka ceramiczna czy betonowa – którą wybrać?
Dachówka ceramiczna czy betonowa – którą wybrać?

Planujesz budowę lub remont dachu na domu jednorodzinnym i stoisz przed wyzwaniem polegającym na wyborze pokrycia, które jednocześnie będzie wytrzymałe oraz atrakcyjne wizualnie? Szukając opcji spełniającej Twoje wymagania, zwróć uwagę na dostępne w sprzedaży rodzaje dachówek, a więc ceramiczne i betonowe. Co warto wiedzieć na temat występujących pomiędzy nimi różnic? Jaka dachówka, ze względu na swoje parametry, okaże się najlepszym wyborem? Już teraz zapoznaj się z mocnymi oraz słabymi stronami jednej, jak i drugiej opcji, aby zyskać sprawdzoną wiedzę, która pozwoli Ci podjąć świadomą oraz przemyślaną decyzję – poniżej prezentujemy pakiet praktycznych wskazówek, dzięki którym rozwiążesz ten dylemat.

czytaj całość »
Chemia budowlana wykorzystywana w procesie budowy dachu – co warto wiedzieć?
Chemia budowlana wykorzystywana w procesie budowy dachu – co warto wiedzieć?

Budowa dachu to skomplikowany proces, który wymaga zastosowania zgodnie z ich przeznaczeniem odpowiednio dopasowanych materiałów i narzędzi oraz nowoczesnych technologii. Wśród kluczowych elementów wpływających na trwałość, funkcjonalność, wytrzymałość, odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz niezawodność powstałej konstrukcji, wymienia się między innymi specjalistyczną chemię budowlaną, wykorzystywaną na różnych etapach prac. Już teraz sprawdź najważniejsze informacje na temat produktów niezbędnych zarówno w procesie tworzenia nowej konstrukcji dachowej, jak i renowacji tego elementu budynku!

czytaj całość »
Czym różni się okno połaciowe od wyłazu dachowego?
Czym różni się okno połaciowe od wyłazu dachowego?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że okna połaciowe i wyłazy dachowe są tym samym elementem konstrukcyjnym – w końcu montuje się je w identycznym miejscu. Jednak pomimo podobieństwa (zwłaszcza pod kątem wizualnym), występują między nimi pewne różnice (dostrzegalne przede wszystkim w roli, jaką mają one do odegrania). Nie wiesz, które rozwiązanie zastosować przy budowie dachu na domu jednorodzinnym? Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź najważniejsze informacje!

czytaj całość »
Kominek wentylacyjny na dach – jaki wybrać?
Kominek wentylacyjny na dach – jaki wybrać?

Wśród akcesoriów dachowych wyróżnia się między innymi kominki wentylacyjne. Jaka jest ich rola? Za podstawową funkcję uznaje się zagwarantowanie prawidłowej, a więc niczym niezakłóconej cyrkulacji powietrza (zwłaszcza odprowadzenie na zewnątrz pary wodnej gromadzącej się w poszczególnych pomieszczeniach budynku). Jakie są opcje? W sprzedaży dostępne są kominki wentylacyjne 150 mm oraz takie o mniejszej średnicy przyłącza. Zatem w tym kontekście pojawia się ważne pytanie – jaki wariant wybrać? Liczy się pamiętanie o funkcjonalności tego elementu, a także uwzględnienie jego parametrów wizualnych. Sprawdź więcej informacji na ten temat i dokonaj wyboru, którego nie pożałujesz!

czytaj całość »
Jakie czynniki wpływają na koszt budowy dachu?
Jakie czynniki wpływają na koszt budowy dachu?

Budowa dachu to jeden z kluczowych etapów wznoszenia obiektu mieszkalnego, mający bezpośredni wpływ na jego trwałość, estetykę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Osoby, które planują taką inwestycję, zastanawiają się, ile zapłacą, ponieważ muszą zebrać wymaganą ilość środków finansowych. Jaki jest koszt budowy dachu? Od czego zależy to, jak kształtuje się kosztorys projektu? Czy w tym przypadku warto oszczędzać? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jaką membranę dachową wybrać?
Jaką membranę dachową wybrać?

Dopasowanie odpowiedniej membrany dachowej to kluczowy element każdego projektu dachu. Choć nie jest ona widoczna gołym okiem, pełni funkcję ochronną, zabezpieczając przed działaniem czynników atmosferycznych oraz przedostawaniem się wilgoci do wnętrza budynku. Widać więc, że dokonanie w tym zakresie dobrego wyboru zapewnia długotrwałą funkcjonalność oraz trwałości tej konstrukcji. Budujesz nowy dach albo remontujesz stary? Podpowiadamy, w jaką membranę, zwaną również warstwą wstępnego krycia, warto zainwestować!

czytaj całość »
Wytrzymałość dachu – od czego może zależeć?
Wytrzymałość dachu – od czego może zależeć?

Wszystkim osobom, które od podstaw budują nowy dach na domu jednorodzinnym albo gruntownie remontują starą konstrukcję, zależy na tym, aby ta inwestycja okazała się opłacalna. Warto więc już na etapie planowania takiego przedsięwzięcia zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Dzięki odpowiedniemu podejściu zapewni się trwałość i niezawodność najwyższego elementu budynku, a tym samym zadba o jego bezawaryjną i długoterminową eksploatację. W tym celu trzeba poznać najważniejsze czynniki wpływające na wytrzymałość dachu, żeby potem zwracać na nie uwagę podczas przeprowadzania niezbędnych prac budowlanych. Sprawdź, co należy wiedzieć na ten temat!

czytaj całość »
Podsufitka dachowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Podsufitka dachowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

W większości przypadków zwieńczeniem realizacji dachu, stanowiącym jeden z ostatnich etapów prac budowlanych, jest montaż podsufitki. Takie zabezpieczenie konstrukcji dachu i osłonięcie krokwi nie jest obowiązkowe, tylko zależy od indywidualnych upodobań, jednak ze względu na liczne zalety można się z nim dość często spotkać. Wykończenie połaci dachowej od dołu pełni podwójną funkcję – chroni przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz pozytywnie wpływa na koncepcję wizualną projektu. Zatem, jaką podbitkę wybrać? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jak często należy przeprowadzać konserwację dachu?
Jak często należy przeprowadzać konserwację dachu?

O pokrycie dachowe trzeba dbać nie tylko podczas montażu tego elementu budynku, ale również w późniejszym czasie, czyli na etapie eksploatacji. Oczywiście dobór wysokogatunkowych materiałów niezbędnych do jego wykonania, jak i zatroszczenie się o staranne przeprowadzenie wszelkich prac instalacyjnych uznaje się za priorytet, jednak liczy się także to, aby regularnie sprawdzać stan dachu. W końcu oddziałują na niego liczne niesprzyjające czynniki atmosferyczne, które mogą prowadzić do powstania mniejszych lub większych usterek, a to w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością naprawy, a czasem nawet wymiany dachu.

czytaj całość »
Czy wiesz, jak dbać o blachodachówkę?
Czy wiesz, jak dbać o blachodachówkę?

Są różne rodzaje pokryć dachowych. Pośród wszystkich dostępnych opcji dość dużą popularnością cieszy się blachodachówka. Na jej korzyść przemawiają zalety, które ją charakteryzują – na przykład: lekkość, uniwersalność (możliwość dopasowania do różnych stylów architektonicznych i konstrukcji o skomplikowanych kształtach), przystępna cena, atrakcyjność wizualna, czy łatwość obróbki i montażu. Budując dom lub wymieniając stary dach na nowy, wybrałeś właśnie takie rozwiązanie? Już teraz sprawdź, jak dbać o blachodachówkę! Poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, które warto zastosować w praktyce, aby przez długi czas utrzymać w dobrej kondycji pokrycie dachowe wykonane z tego materiału.

czytaj całość »
Okap dachu – czym jest i do czego służy?

Analizując wygląd domów jednorodzinnych ulokowanych w mniejszych, jak i większych miejscowościach, już na pierwszy rzut oka widać, że na większości z nich znajduje się klasyczny dach z okapem. Czym tak naprawdę jest ten element zadaszenia? Jaką rolę odgrywa okap w kontekście funkcjonowania całej konstrukcji dachu? Czy dach bezokapowy to dobry pomysł? Kiedy zaleca się skorzystać z tego wyjścia? Już teraz sprawdź odpowiedź na te oraz inne pytania!

czytaj całość »
Jak znaleźć dobrą firmę dekarską?

Na kondycję dachu wpływają różne czynniki – zarówno zewnętrzne (na przykład warunki atmosferyczne), jak i te związane z jakością wykorzystanych materiałów, ich późniejszą konserwacją oraz starannością montażu tego typu konstrukcji. Dlatego też wszelkie prace z tym związane należy powierzyć w ręce profesjonalnej firmie dekarskiej, czyli doświadczonych specjalistów, którzy znają się na swoim fachu. Takie podejście zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia całej inwestycji, a także przyczynia się do tego, że dach zostanie wykonany w sposób solidny, co pozytywnie wpłynie na jego szczelność i żywotność. Zastanawiasz się, jak wybrać dekarza, któremu warto zlecić budowę lub remont dachu? Zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej wskazówkami, a wybór firmy dekarskiej stanie się nieco prostszym zadaniem!

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć dach przed przeciekaniem?

Bezawaryjność dachu, którą można cieszyć się przez długi czas, to marzenie wszystkich osób wykonujących pokrycie dachowe na nowo wybudowanym domu lub decydujących się na zainwestowanie w jego wymianę w starszym budynku mieszkalnym. Jednak w wyniku zaniedbań na etapie montażu albo po prostu wraz z upływem czasu i w związku z działaniem czynników zewnętrznych, mogą pojawić się kłopoty ze szczelnością. Co robić, gdy dach przecieka? Na które działania profilaktyczne w tym zakresie warto zwrócić uwagę, aby zadbać o bezpieczeństwo i nie martwić się zalanym strychem, czy przeciekami na ścianach lub suficie? Sprawdź, jakie kroki należy podjąć, żeby skutecznie zabezpieczyć dach przed przeciekaniem!

czytaj całość »
Komunikacja dachowa – do czego służy i czy jest niezbędna?

Dach, który można uznać za prawidłowo zaprojektowany i wykonany, to nie tylko jego pokrycie z blachodachówki albo dachówki ceramicznej, ale też system rynnowy oraz tak zwana komunikacja dachowa. Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu ostatniemu podzespołowi. Do czego służy takie wyposażenie? System komunikacji dachowej – jak brzmi definicja tego pojęcia? Z jakich elementów się składa? Sprawdź odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące tej tematyki.

czytaj całość »
Jak wybrać najlepsze schody strychowe do domu?

Na poddasze budynku, które nie zostało zaadaptowane na cele mieszkalne, zagląda się dość rzadko. Zwykle jest to przestrzeń magazynowa, służąca do przechowywania przedmiotów starych lub bezużytecznych, których jednak z jakichś powodów nie chce się wyrzucić. Na strychu gromadzi się również pamiątki rodzinne, czy rzeczy wykorzystywane tylko w trakcie wybranych miesięcy – sprzęt narciarski lub wędkarski, a także odzież typową dla określonych pór roku. Z tego względu nie jest wymagany montaż tradycyjnych schodów stacjonarnych, wystarczy zainstalowanie ukrytych w suficie schodów strychowych, z których skorzysta się, gdy zajdzie taka potrzeba.

czytaj całość »
Jak czyścić i konserwować rynny?

Orynnowanie, jeśli zostanie poprawnie zamontowane i będzie poddawane regularnym zabiegom konserwującym, może spełniać swoje podstawowe funkcje, a więc zbierać i odprowadzać wodę opadową. Jego sprawne działanie jest ważne również z punktu widzenia estetyki konkretnego budynku. Jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie rynien? Kiedy warto przeprowadzać przegląd systemu rynnowego? Dlaczego te rutynowe kontrole mają aż tak duże znaczenie w praktyce? Podpowiadamy, jak dbać o ten element dachu, aby jego bezawaryjna eksploatacja mogła trwać przez długi czas!

czytaj całość »
Rolety na oknach dachowych – jakie korzyści płyną z ich posiadania?

Okna połaciowe mają to do siebie, że dość trudno zainstalować na nich firanki lub zasłony, które byłyby zarówno funkcjonalnym, jak i atrakcyjnym wizualnie dodatkiem. Co zatem zrobić, aby uchronić się przed światłem słonecznym, czy dobiegającym z zewnątrz hałasem, zapewnić sobie prywatność, ale i zadbać o estetykę obiektu mieszkalnego? Z pomocą przychodzą rolety do okien dachowych. Które osłony okienne warto kupić? Jakie czynniki sprawiają, że taka inwestycja zda egzamin w praktyce? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć dach przed zimą?

Obfite opady śniegu lub marznącego deszczu, chłodny wiatr i utrzymujące się przez dłuższy czas temperatury spadające poniżej zera – zimowe warunki pogodowe są uciążliwe dla ludzi, ale mogą również negatywnie wpływać na materiały, z jakich wykonano poszczególne elementy naszego domu. Na niekorzystne oddziaływanie wymienionych wcześniej zjawisk atmosferycznych szczególnie narażony jest dach, stanowiący zwieńczenie każdego budynku mieszkalnego. Warto więc zadbać o to, aby zwłaszcza w trakcie charakteryzowanej pory roku nie doszło do uszkodzenia tej konstrukcji. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – jak powinno wyglądać prawidłowe zabezpieczenie dachu przed zimą? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jakie są zalety i wady okien dachowych?

Poddasze to miejsce, które można zagospodarować na wiele sposobów. Najczęściej aranżuje się tam funkcjonalną przestrzeń magazynową, często też strych zostaje zaadaptowany na cele mieszkalne, więc tworzone są takie pomieszczenia, jak sypialnia, biuro, czy pokój dziecka. Wnętrza znajdujące się na tym poziomie budynku trzeba odpowiednio doświetlić – sztuczne światło dostarczą umieszczone w różnych lokalizacjach mniejsze lub większe lampy, natomiast to naturalne wpuszczą do środka okna dachowe. Już teraz poznaj ewentualne mankamenty oraz liczne zalety okien dachowych! Dzięki temu przekonasz się, czy montaż takiego elementu stolarki okiennej będzie miał sens w Twoim domu.

czytaj całość »
Rynny metalowe czy plastikowe – jakie wybrać? Praktyczne wskazówki!

Budując dach na domu jednorodzinnym albo obiekcie użyteczności publicznej, trzeba wybrać między innymi odpowiedni system rynnowy. Wysoka jakość tworzących go elementów oraz ich staranny montaż to czynniki sprawiające, że możliwa jest bezproblemowa i długotrwała eksploatacja konstrukcji odpowiadającej za odprowadzanie wody spływającej z połaci dachowej. Rynny metalowe oraz rynny plastikowe to dwa najczęściej wykorzystywane rozwiązania. W które orynnowanie opłaca się zainwestować? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Dlaczego tak ważne są regularne przeglądy systemów rynnowych?

Solidny oraz wykonany z trwałego materiału system rynnowy to niezbędny element wykończeniowy konstrukcji dachowych zwieńczających budynki mieszkalne, jak i obiekty użytkowe. Najważniejszym zadaniem, jakie mają spełnić rynny, jest odprowadzanie z połaci dachowej wody opadowej oraz tej pochodzącej z topniejącego śniegu, czy lodu. Dlatego tak istotne jest, żeby w tych rurach nie zalegały kamyczki, piach, liście, igły, szyszki, kasztany, żołędzie, połamane gałązki, pyły, ptasie pióra i odchody, błoto, zaschnięty brud, czy jakieś zanieczyszczenia naniesione przez wiatr. Czyszcząc oraz sprawdzając sprawność systemu rynnowego, można wydłużyć jego żywotność. Już teraz przekonaj się, jak ważne jest to, aby przegląd rynien był wykonywany systematycznie oraz poprawnie!

czytaj całość »

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl