Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Producenci

Gąsiory

Gąsior dachowy swoim wyglądem przypomina dachówki lub nawet kształtki, jednak odrywa nieco inną, równie ważną rolę. Zarówno gąsiory dachowe do blachy trapezowej, jak i te przeznaczone do innych typów dachów, zapewniają ochronę kalenic dachowych. Układane są w punkcie stylów kalenic, na ich powierzchni. Montuje się je zarówno na kalenicach głównych, jak i narożnych, dzięki czemu na całej powierzchni chronią dach przed dostawaniem się wody przez pozostałe szczeliny. Dobrze zamontowane gąsiory dachowe nie blokują ujścia powietrza z budynku, co jest bardzo ważne dla prawidłowej cyrkulacji powietrza. W innym przypadku będą blokować wydostawanie się pary wodnej, a to może spowodować zbyt duży poziom wilgoci w pomieszczeniach.

Gąsiory dachowe

Jeśli zauważasz w swoim domu, że para wodna w zbyt dużym stopniu osiada w domu lub zwróciłeś uwagę na tworzenie się grzybów i pleśni, to warto przemyśleć kwestię wymiany, lub naprawy całego systemu. Gąsiory dachowe współpracują z kalenicami, dlatego ważne jest, aby obydwa elementy dachu były odpowiednio zamontowane. Szkodliwe dla zdrowia grzyby i pleśnie mogą powstawać właśnie wtedy, kiedy te dwa elementy nie współpracują lub któryś z nich został źle zamontowany. Widocznie zbierająca się wilgoć może być powodem tego, że gąsior dachowy zakrywa ujście powietrza przez kalenicę. W takiej sytuacji prawidłowa cyrkulacja powietrza zostaje przerwana, a dach nie spełnia takiej funkcji, jak powinien.

Ile kosztuje gąsior dachowy?

Oferujemy najlepszą ofertę gąsiorów dachowych w najniższych, konkurencyjnych cenach. Cena gąsiorów zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, dlatego każda osoba, bez wyjątku może kupić produkty dostępne w naszym sklepie. Nasze gąsiory dachowe są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują ich trwałość i wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne. Znajdziesz u nas również wszystkie wymiary gąsiora dachowego i dopasujesz go do swoich potrzeb. Dzięki temu zawsze będziesz miał pewność, że Twój dach jest dobrze zabezpieczony przed wodą i wilgocią. W naszym sklepie dbamy o pełne zadowolenie naszych klientów, dlatego oferujemy szybką i profesjonalną obsługę oraz gwarancję satysfakcji. Jeśli jednak nie jesteś zadowolony z zakupionego produktu, zawsze możesz zwrócić go do nas bez żadnych dodatkowych opłat. Nie trać czasu i pieniędzy na szukanie lepszych ofert. Wybierz nasz sklep dekarski i ciesz się wysokiej jakości gąsiorami dachowymi po najlepszych cenach.

Jak zamontować gąsiory dachowe?

Montaż gąsiorów i kalenic uzależniony jest od rodzaju pokrycia dachowego, na jaki się zdecydowaliśmy. Jeśli dach pokryty jest materiałem, który z natury ma słabą przepuszczalność powietrza, to warto zapamiętać, aby umieścić w nich otwory, które będą w odpowiedni sposób odprowadzać powietrze z wnętrza budynku. Jeśli dach charakteryzuje się paroprzepuszczalnością, to nie jest to wymagane. Gąsiory dachowe montuje się zawsze na końcu, już po założeniu pokrycia i kalenic. Muszą być one zamontowane w odpowiednim miejscu, aby ich możliwości zostały w pełni wykorzystane. Zamontowane ich zbyt ciasno może spowodować brak przepuszczalności powietrza, natomiast złe miejsce ich montażu sprawi, że dach może przeciekać. Należy pamiętać również o istotnym elemencie, jakim jest zakończenie gąsiora dachowego, dzięki któremu dach będzie wyglądał estetycznie. Zakończenia ochronią również dach przed niesionymi przez wiatr opadami śniegu i deszczu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl