Opcje przeglądania
Producenci

Rura spustowa to jeden z elementów całego systemu odprowadzania wody deszczowej najczęściej z dachu budynku. Z dachu woda przemieszcza się w dół, wpadając do rynny, a następnie kierując się przez cały system w określonym kierunku, po to, aby na samym końcu została wylana na ziemię. Montaż rur spustowych i rynien wykonuje się w celu uniknięcia szkód na budynku oraz wokół niego. Rynny i rury spustowe mogą być wykonana z różnych materiałów i składają się z rur, kształtek, kolankowych oraz innych elementów, które pozwalają na skuteczne odprowadzenie wody z dachu. Rynny spustowe mogą być montowane na zewnątrz w miejscu widocznym lub okryte zaraz pod dachem. Jest to ważny element konstrukcyjny każdego budynku, ponieważ pozwala uniknąć zalewania fundamentów, osuwania się ziemi, uszkodzenia elewacji i innych szkód, jakie mogą wynikać z niewłaściwego odprowadzania wody deszczowej z dachu.

Rynny spustowe

Czyszczenie rynien i rur spustowych powinno się odbywać regularnie. O ile wiosną czy latem nie trzeb tego robić codziennie, tak jesienią i zimą należy regularnie sprawdzać, czy zalegające liście, błoto, śnieg, piach i gałęzie nie zatkały rynien. Połączenie rury spustowej z odwodnieniem powinno być cały czas szczelne, aby nie zarazić naszej elewacji na zalanie oraz dopuszczenia wilgoci do budynku. Okrągła i półokrągła budowa rynny powoduje, że z największą łatwością będą zalegać w niej wszelkie naturalne zanieczyszczenia. Szczególnie ważne jest to przed nastaniem zimy, gdzie wszystkie zanieczyszczenia spowodują, że zmniejszy się ilość miejsca w rynnach, a spływająca woda po zamarznięciu może je uszkodzić

Średnice rur spustowych

Wymiary rur spustowych są uzależnione od wielkości dachu oraz ilości opadów, jakie występują w danym regionie. Im większy dach, tym większa średnica rynny będzie potrzebna, aby zapewnić skuteczne odprowadzenie wody opadowej. Rynny i rury spustowe należy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta oraz do wymagań stawianych przez lokalne przepisy budowlane. Elementy rynien są niezbędne do skutecznego odprowadzenia wody opadowej z powierzchni dachu. Rynny dachowe, kształtki rynnowe, rury spustowe oraz zakończenia rynny spustowej to elementy, które dostosowujemy całkowicie do indywidualnych potrzeb klienta oraz do wymagań stawianych przez przepisy budowlane.

Rynny i rury spustowe

Połączenie rynny z rurą spustową nie jest najtrudniejszą rzeczą. Tę czynność wykonuje się na samym końcu całego montażu systemu rynnowego. Elementy rynny łączy się ze sobą jeszcze przed wykonaniem pokryć dachowych. Następnie osadzamy gwinty w elewacji, a na nie nakręcamy kostki obejmy. Rynny, przed montażem, należy przyciąć z małym zapasem. Rynny, niezależnie czy konstrukcje pionowe, czy poziome montuje się, wkładając górne części w dolne, nigdy na odwrót, na głębokość minimalnie 5 cm. Średnice rur spustowych są różne, dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę, aby pasowały one do całego systemu. Rura spustowa 100 mm musi być dopasowana do całe konstrukcji, tak aby woda nie przeciekała w żadnym miejscu, Podobnie rura spustowa 80, której nie dopasujemy do każdej średnicy systemu rynnowego. Rury spustowe umieszczane są w obejmach, a na końcu montowany jest lej spustowy lub zbieracze deszczówki.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl