Producenci

Kołnierze instalacyjne do okien dachowych

Kołnierze do okna dachowego to jeden z elementów całej konstrukcji okiennej. Dzięki nim prawidłowe zamontowanie okna oraz zapewnienie odpowiedniej szczelności jest bardzo proste. Jednak aby najwyższy poziom szczelności był zachowany, kołnierz uszczelniający okno dachowe musi być dobrany do wysokości całego pokrycia dachowego. Wszystkie akcesoria montażowe używane podczas montowania przeszkleń pozwalają znacznie polepszyć jakość całego montażu oraz przyspieszyć całą pracę. Odpowiednio dobrany kołnierz do okna dachowego często decyduje o tym, jakiej jakości będzie cały montaż okna dachowego w blachodachówce czy w starym dachu. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę produktów dopasowane do każdego rodzaju dachu.

Jak dobrać kołnierz do okien dachowych?

Dobór kołnierzy instalacyjnych do okien dachowych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i kształt okna, materiał dachu, rodzaj pokrycia dachowego oraz wymagania dotyczące izolacji termicznej i akustycznej. W przypadku standardowych okien dachowych, kołnierze instalacyjne do okien dachowych powinny być dopasowane do rozmiaru i kształtu okna oraz grubości dachu. Zwrócić uwagę również należy na kąt nachylenia dachu, ponieważ nie wszystkie uszczelki do okien dachowych będą odpowiednie dla każdego nachylenia. W przypadku dachów pokrytych blachą lub dachówek ceramicznych można zastosować kołnierze wykonane z aluminium albo tworzyw sztucznych, które są łatwe w montażu i zapewniają dobrą izolację. Należy także zwrócić uwagę na wybór właściwej grubości izolacji termicznej i akustycznej, aby zapewnić odpowiednie warunki w pomieszczeniach pod dachem. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z nami, a my pomoże Ci dobrać odpowiedni kołnierz do okna dachowego oraz pomożemy zapewnić uszczelnienie okna dachowego od wewnątrz. W naszej ofercie znajdują się produkty stworzone przez renomowanych producentów, którzy stale dostarczają swoim klientom innowacyjne i bezpieczne rozwiązania. Należy pamiętać, że niewłaściwie dobrane lub zamontowane kołnierze mogą spowodować przeciek przy oknie dachowym, co z kolei może doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji dachu i ścian.

Kołnierze dopasowane do okien

Kołnierz uszczelniający dachowy za główne zadanie ma utrzymywanie rany okiennej w otworze w dachu. Taka uszczelka do okien dachowych zapewnia nieprzepuszczalność temperatury, wodoszczelność oraz wiatroszczelność. Do wyboru masz całą gamę i różne rodzaje kołnierzyków, które dopasujesz do rodzaju wnęki, okna i pokrycia dachowego. Jeśli kupujesz kołnierz do okna dachowego, który jest całkowicie dopasowany, to dajesz sobie większą gwarancję na idealne dopasowanie go do całej konstrukcji budynku. Odpowiednie uszczelnianie okien jest ważne, zwłaszcza przed nadejściem sezonu zimowego, aby ograniczyć straty cieplne i nie narazić się na zwiększenie opłat za ogrzewanie i energię.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl