Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Kominek wentylacyjny na dach – jaki wybrać?
Kominek wentylacyjny na dach – jaki wybrać?

Kominek wentylacyjny na dach – jaki wybrać?

Wśród akcesoriów dachowych wyróżnia się między innymi kominki wentylacyjne. Jaka jest ich rola? Za podstawową funkcję uznaje się zagwarantowanie prawidłowej, a więc niczym niezakłóconej cyrkulacji powietrza (zwłaszcza odprowadzenie na zewnątrz pary wodnej gromadzącej się w poszczególnych pomieszczeniach budynku). Jakie są opcje? W sprzedaży dostępne są kominki wentylacyjne 150 mm oraz takie o mniejszej średnicy przyłącza. Zatem w tym kontekście pojawia się ważne pytanie – jaki wariant wybrać? Liczy się pamiętanie o funkcjonalności tego elementu, a także uwzględnienie jego parametrów wizualnych. Sprawdź więcej informacji na ten temat i dokonaj wyboru, którego nie pożałujesz!

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kominka wentylacyjnego?

Wybór kominka wentylacyjnego powinien zostać poprzedzony staranną analizą jego charakterystycznych cech. Przede wszystkim ma on wyróżniać się trwałością oraz wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych (opadów deszczu lub śniegu, czy promieniowania UV), więc musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych, umożliwiających jego długoterminową i bezproblemową eksploatację. W efekcie dokona się inwestycji na lata. Pokazuje to, że należy stawiać na produkty od godnych zaufania producentów, co potwierdzą pozytywne opinie od dotychczasowych klientów. Kolejny krok stanowi dopasowanie odpowiednich wymiarów – można kupić kominek wentylacyjny 125 mm albo o nieco większej średnicy.

Jednocześnie powinno się wybrać model, którego montaż jest nieskomplikowany, a ponadto jest on kompatybilny z dachem (przede wszystkim rodzajem pokrycia, czy kątem nachylenia połaci dachowej) i spełnia normy branżowe. Trzeba uwzględnić także cenę tego elementu – warto, aby korespondowała ona z jakością wykonania, wtedy dokona się satysfakcjonującego zakupu. Dodatkowo należy pamiętać, że kominek wentylacyjny jest widoczny na dachu, zatem musi być atrakcyjny wizualnie. Między innymi jego kolorystyka powinna współgrać z odcieniem pokrycia, czy stylem, w jakim zaprojektowano dany obiekt, aby tworzyć spójną całość. Ważny jest również odpowiedni kształt oraz wielkość kominka wentylacyjnego na dach (inaczej nazywanego też grzybkiem).

Rodzaje dachowych kominków wentylacyjnych

W zależności od przeznaczenia kominków wentylacyjnych na dach wyróżnia się kilka ich typów. Do wyboru są między innymi modele odprowadzające parę wodną z połaci lub powietrze do pionów kanalizacyjnych, dostarczające świeże powietrze do wnętrza budynku oraz te wyciągowe, nazywane też wyrzutniami powietrza, które wyprowadzają zużyte powietrze poza dany obiekt. Inna klasyfikacja kominków dachowych wskazuje na te wentylacyjne oraz odpowietrzające (odpowietrzająco-kanalizacyjne). Warto też wskazać, że nie wszystkie kominki są montowane na dachu, dlatego dokonuje się również kategoryzacji na te instalowane na przykład na ścianie.

Wybór kominka wentylacyjnego na dach – podsumowanie

Już teraz wiesz, że poprawny dobór konkretnego rodzaju kominka wentylacyjnego to obowiązek, którego nie można ignorować. Decyzja podjęta w tym zakresie bezpośrednio oddziałuje na sposób funkcjonowania systemu wentylacyjnego. Później trzeba oczywiście zadbać o profesjonalny montaż oraz konserwację. Regularne przeglądy pozwolą na bieżąco dostrzec ewentualne usterki i od razu je naprawić albo dokonać wymiany kominka wentylacyjnego na nowy.

Zamówienia telefoniczne:

Pokaż numer

Telefon: 500 706 180

Pokaż e-mail

Email: sklep@dekarzonline.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl